A Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium hivatalos honlapja.

Ének-zene tagozat

A Pécsi Kodály Zoltán Gimnázium ének-zene tagozatán emelt óraszámban, heti három órában tanulhatod az ének-zene tantárgyat. A 11. és 12. évfolyamtól még két óra ének-zene fakultációt vehetsz fel (Így az utolsó két évben ez már heti öt órát jelent), valamint mindebből fakadóan lehetőséged van megalapozottan és hatékonyan részt venni az iskola kórusainak (Bartók Béla Leánykar és Kodály Vokál Kamarakórus) munkájában.

Ez az előképzettség lehetőséget biztosít számodra, hogy gördülékenyen leérettségizz ének-zene tárgyból közép és emelt szinten egyaránt. Ezenkívül megnöveli esélyeidet arra, hogy tanárképző, vagy tanítóképző főiskolák, illetve óvodapedagógus szakok ének-zene szakirányaira, ének-zene szakjaira sikeresen felvételizz. Előnyt jelenthet még többféle humán területen is.

Bartók Béla Leánykarunk nemzetközi hírű. Számos külföldi és hazai verseny győztese, 'bejáratott' nemzetközi kapcsolatokkal. 1973-ban alakult, és Norvégián kívül minden európai országban járt már. Repertoárján a legmagasabb szintű nőikari művek szerepelnek. Rendszeresen tesz eleget a Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége, valamint a Filharmónia felkéréseinek.

A Kodály Vokál Kamarakórus elsősorban pécsi, néha országos rendezvényeken lép fel. Repertoárjában több, kuriózumnak számító, népdal- és popzenei és kortárs- modern zenei feldolgozás van jelen. Szorosan együttműködik az iskola színjátszó és tánccsoportjaival, hangszeres együtteseivel.

Végül tudod, hogy Iskolánk miért viseli Kodály Zoltán nevét? Mert a végső cél te vagy! Azaz, Kodály szavaival élve: kiművelt értelmű, kiművelt szívű és kiművelt kezű (ill. énekhangú) ember.

Ha a zene életed részévé válik, akármilyen területen is fogsz dolgozni, boldogabb, kiegyensúlyozottabb ember leszel!

Ha felkeltettük érdeklődésedet, várunk szeretettel!